Recenze Denon

Hi-Fi Hi-Fi

Přidáno: 1. dubna 2019

(naposledy upraveno 5. července 2021)

• velmi kvalitní zvuk
  • velký výkon 2x30W
  • poctivé šroubovací reprosvorky
  • možnost přizpůsobit frekvenční charakteristiku doporučovaným regálovkám Denon (pozor - z výroby ZAPNUTO)
  • regulace výšek a basů (pouze z DO)
  • stupňovitá regulace jasu displeje (lze i úplně zhasnout)
  • možnost vypnout všechny zvukové korekce
  • u minisystému neobvyklá možnost nastavení balance
  • 2x optický vstup, 1x analogový vstup
  • kvalitní CD přehrávač, čte i dobře vypálená CD-R(RW)
  • citlivý VKV tuner, velká paměť na 30 stanic
  • možnost uložit slabší stanice VKV v nuceném režimu MONO
  • tuner DAB
  • pěkný vzhled stříbrné varianty (samozřejmě až po odstranění otřesných nálepek)
  • perfektní český návod na 80 (!) stranách A4
  • vyrobeno ve Vietnamu
  • úsporný klidový režim
  • pěkný displej
  • výstup pro aktivní subwoofer
  • perfektně hraje s reprosoustavami B+W CM5-S1
  • U mého kusu NEKVALITNÍ CD PŘEHRÁVAČ - po 8 měsících provozu nenačítá vypálená CD-R na CD-rekordéru Denon, které dalších 6 přístrojů různých značek bez problémů načte a přehraje
  • po roce používání (!) nenačítá už ani originální CD - v autorizovaném servisu byl vyměněn laser - ten už vydržel celý rok, tak snad šlo jen o náhodně špatný kus. Hvězdičky vracím zpět.
  • u DO nevhodně umístěné tlačítko tónových korekcí
  • ZCELA CHYBÍ OPTICKÝ NEBO KOAXIÁLNÍ DIGITÁLNÍ VÝSTUP !!!
  • nemá USB
  • chybí digitální koaxiální vstup (většina CD přehrávačů optiku nemá)
  • mírně hlučnější CD mechanika (i po výměně)
  • šuplík pro CD se nevysouvá úplně - při vkládání CD musíte dávat pozor

Přístroj má výborný zvuk a bez problémů k němu připojíte i podlahové reprosoustavy. Jako zesilovač k televizi fungoval 8 měsíců výborně, tuner byl také po připojení na externí anténu VKV velmi dobrý včetně DAB. Chybí koaxiální vstup. Katastrofou je to, že zcela chybí digitální výstupy - přístroj nemá ani optický ani koaxiální výstup. Nelze ho tedy použít jako zdroj signálu z CD pro CD rekordér nebo MD rekordér.
Oproti předchozímu minisystému DENON RCD-M39 s otřesným zvukem (vrátil jsem ho) máte pocit, že posloucháte přístroj z mnohem vyšší kategorie. Ale i s regálovkami Denon (zde doporučuji ponechat z výroby zapnutý pevný ekvalizér v poloze "ON") je poslech televizních pořadů nebo filmů z BD-R přehrávače, zapojeném přes optický vstup, požitkem. Basy jsou pevné, hutné, výšky čisté, prostorovost velmi dobrá. Pro příjem VKV doporučuji venkovní anténu (aspoň dipól). S požadovanou impedancí 50 Ohmů si nedělejte starosti, systém přijme i běžných 75 Ohmů. Koaxiál ale musíte opatřit satelitním konektorem (není v příslušenství). Přiložená pokojová anténa je vhodná jen v blízkosti vysílače VKV a pro DAB. Ladění stanic VKV je intuitivní, slabší stanice můžete přímo uložit v režimu MONO (ale lze je pak přepnout i do režimu stereo). Ladění DAB stanic je automatické, stanice lze rovněž uložit do Vámi zvolených předvoleb. Systém Bluetouth je naštěstí též vypínatelný a doporučuji ho (v souladu s návodem) vypnout. Ale pro mladou generaci je to také +, že ho systém má.
***
Díky pečlivému a přesnému návodu dokážete i tento poměrně složitý (co se nastavitelných variant týče) systém v pohodě zprovoznit.

Přidáno: 31. března 2019

Zakoupeno v MALL.CZ

• na minisystém nečekaně výborný zvuk i dostatečně velký výkon
  • regulace výšek i basů (bohužel pouze z DO), možnost vypnutí korekcí
  • možnost přizpůsobit frekvenční charakteristiku k výrobcem doporučovaným reprosoustavám Denon (z výroby ZAPNUTO !)
  • poctivé šroubovací reprosvorky
  • citlivý tuner VKV, možnost uložit slabší stanice v režimu MONO
  • tuner DAB
  • má dva optické vstupy a jeden analogový vstup
  • vypínatelné hodiny
  • regulovatelný jas přehledného displeje (bohužel nejde zcela vypnout)
  • oproti modelu RCD-M39 již kvalitní CD mechanika
  • úsporný klidový režim
  • nemá digitální koaxiální vstup
  • NEMÁ ŽÁDNÝ DIGITÁLNÍ VÝSTUP !!!
  • nemá vstup USB
  • reprosoustavy nejsou v ceně
  • k výrobku dodány prošlé baterie do dálkového ovladače
  • síťovou šňůru pro Velkou Británii si výrobce mohl odpustit

Když jsem kupoval tento minisystém, předpokládal jsem, že dopadne stejně, jako jeho předchůdce RCD-M39, který jsem vrátil kvůli špatnému zvuku (posuzováno na stejných regálových reprosoustavách Denon) a kvůli tomu, že CD začínalo přehrávat až od 2. vteřiny skladby. U tohoto modelu RCD-M41 však reklama na něj nelže - výrobce opravdu změnil signálové cesty zvuku a je to fakt slyšet. CD přehrávač hraje již CD od začátku, zvuk je (při z výroby zapnutém pevném ekvalizéru pro doporučované soustavy Denon) hutný, ale čistý a je přizpůsoben zejména připojení televizoru přes optický kabel, kde je poslech filmů i hudby požitkem (a to stále mluvím o regálovkách Denon). Výrobce jde ale ještě (a na minisystém nezvykle) dále, pevný korekční ekvalizér lze trvale vypnout a když pak vypnete v dalším kroku i tónové korekce, máte na výstupu digitálního zesilovače čistý signál bez jakýchkoliv korekcí a s nejkratší možnou signálovou cestou. Zde je nutno podotknout, že tato operace již vyžaduje připojení lepších reprosoustav, např. sloupových, které minisystém v pohodě "utáhne". Pokud si koupíte (nebo máte starší) regálovky Denon, tak výrobce dobře ví, co dělá - systém dokáže regálovky přimět k nezvykle hlubokým a zároveň prokreleným basům i k čistým výškám. Nevím, zda tomu pomohlo, že tento Denon NENÍ z Číny, ale z Vietnamu (kde se asi více snaží o kvalitní výrobu), ale oproti modelu RCD-M39 mám pocit, jako by šlo o úplně jiný přístroj mnohem vyšší kategorie. Takže za největší slabinu přístroje považuji to, že nemá ŽÁDNÝ digitální výstup, takže minidisc nebo CD-rekordér k němu nepřipojíte. Systém Bluetouche jsem trvale vypnul (pro kvalitní reprodukci to v souladu s návodem doporučuji), ale pro mladé uživatele přístroje má asi také význam. Musím ocenit i velmi kvalitní mnohostránkový český návod, nezvykle na formátu A4, který jednoznačně a technicky zcela přesně popisuje vše, co přístroj umí a jak se má ovládat. Samozřejmě doporučuji pro kvalitní příjem použít venkovní anténu VKV (aspoň dipól) - s doporučovanou impedancí 50 Ohm si nemusíte dělat starosti, systém přijme i běžných 75 Ohmů. Pouze musíte použít satelitní konektor na koaxiální kabel, který není přiložen. Přiloženou pokojovou anténu využijete jen tehdy, pokud jste v blízkosti vysílače... Dálkový ovladač by ale mohl být trošku lepší kvality, navíc umístění tlačítka tónových korekcí není šťastné.
***
RCD-M41DAB je velmi kvalitní výrobek za odpovídající cenu a já ho tedy jednoznačně DOPORUČUJI ! Neurazí snad ani ortodoxní hifisty - lepší minisystém jsem neslyšel.
Denon se tímto výrobkem vrátil ke své tradici - tedy ke kvalitnímu zvuku a to je moc dobře. A i když v pásmu DAB zatím naladíte pouze pár stanic, v budoucnu jich bude určitě víc a cena je stejná, jako u modelu bez DAB, takže také není co řešit. Ve stříbrné barvě (když odlepíte pouťové polepky) navíc minisystém vypadá velmi dobře. CD přehrávač bez problémů přehraje i vypálená CD-R a měl by zvládnout i kompresní formát MP3 (nezkoušeno). K analogovému vstupu můžete navíc přes korekční předzesilovač tedy připojit např. i gramofon, protože tento vstup nepotřebujete k připojení televizoru. Škoda jen, že chybí ten digitální výstup...

Denon RCD-M41

Denon RCD-M41

Ověřený zákazník CZC.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 23. února 2019

Zakoupeno v CZC.cz

• byl nefunkční a viditelně poškozen

Přidáno: 12. února 2019

• Solidní provedení
  • Signálový kabel je pevně spojen s přístrojem

Ověřený zákazník K24.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 23. ledna 2019

Zakoupeno v K24.cz

Kvalitní plně automatický gramofon

Přidáno: 20. prosince 2018

Zakoupeno v MALL.CZ

• Automat - ale to pro někoho může být vlastně i nevýhoda
  • Integrované RIAA korekce (předzesilovač), odpojitelné
  • Slušný přednes
  • Vyměnitelná přenoska standardního 1/2" uchycení
  • Klasický design, žádná světelná šou
  • Krátký a nevyměnitelný signálový kabel
  • Nic moc tovární přenoska

Hledal jsem kompromis mezi kvalitou zvuku, designem který není jako z pouti, řešením s integrovaným předzesilovačem a bohužel (žena a děti) automatem v ceně do 10k.
Dostal jsem vše co jsem hledal.
Vyměním přenosku a až bude na kvalitní receiver s PHONO vstupme, tak vypnu integrovaný korekční predzesilovač..

Denon RCD-N10 CEOL

Denon RCD-N10 CEOL

Přidáno: 14. listopadu 2018

• skvělý neutrální zvukový projev Denonu vlastní
  • dostatečný výkon pro domácí poslech (40m2)
  • ovládání přes ovladač i HEOS aplikaci bez problémů
  • kvalitní CD mechanika
  • podporuje hudební serwery
  • i MP3 se dají poslouchat
  • připojení na WIFI bez problémů
  • pěkný vzhled
  • absence podrobnějšího návodu k použití pouze EN Quick Quide a ani na stránkách Denonu nelze prozatím stáhnout.
  • terminál pro připojení repro má průměr pouze 2,8 mm takže pro kabel o průřezu 2,5 mm2

Cena je trochu vyšší ale jako vstup do HIFI světa to stojí opravdu za to. Kupoval jsem pro běžný poslech hlavně hudby z Tidalu a takměř to nelze rozeznat od CD. Repro je lepší zvolit jiné (u mě regálovky a SUB Canton) Originály za dobrou cenu nic moc. Nejlépe někde poslechnout a porovnat více kombinací.
Na kabelu k repro nešetřit - je to znát.
Čtyři a půl hvězdy za ten chybějící manuál. Je ale hodně podobný s RCD N9 a ten u Denonu stáhnete v EN.

Denon AH-D7200

Denon AH-D7200

Ověřený zákazník CinemaShop Ověřený zákazník

Přidáno: 3. září 2018

Zakoupeno v CinemaShop

• za málo peněz hodně muziky!

Ověřený zákazník Smarty.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 1. ledna 2018

Zakoupeno v Smarty.cz

• kvalita, jednoduchá obsluha

Přidáno: 6. června 2016

měl sem staryho poctiviho japonskyho technika (snad deset kilo železa) s nadhernym chromovaným zakrouceným ramenem a se stroboskopickou šachtou ktery uz dotocil, chtel sem ho pohřbit tak sem koupil tohoto denona. po půl roce sem ale nasel chlapa co mi technika levne opravil takze denon sem dal na aukro, nedalo se na neho koukat jak se vedle toho technika trápí..a to mi pak kratce nato odešel I denon AV 7.1, radsi tuto značku uz ne

Ověřený zákazník EuroKing Ověřený zákazník

Přidáno: 24. května 2016

Zakoupeno v EuroKing

• Značka, automatický start-konec
  • Možná tvrdší dosed na desku,bez váhy. Nemožnost pauzy,kdy by se ramínko zvedlo nad desku,zde po stisku stop se zaparkuje.

Vybral jsem kvůli značce (Denon) a automatice,i když vyrobeno,jak nečekané, v Číně.

Přidáno: 24. srpna 2014

Zakoupeno v Alza.cz

v této cenové kategorii a od tohoto výrobce jsem očekával kvalitnější produkt (mám výbornou zkušenost s Denon zesilovači a CD přehrávači), šasi gramofonu je plastové, hliníkový talíř je lehký a u mého kusu byl ne zcela rovný, zvuk odpovídá levnějším přístrojům, tento gramofon pro mě byl zklamáním

Přidáno: 11. července 2014

• Hraje dobře což jsem u DENONU očekával
  • Automat pohybu raménka při zapnutí i vypnutí
  • Pěkný vzhled
  • Nelze zajistit raménko v klidové poloze
  • Očekával jsem těžší talíř

Pro tento gramec jsem se rozhlodl, jelikož již mám sestavu DENON, se kterou jsem spokojen. DP 300F nahradil Teslu MC 600, kterou jsem užíval dosud ( max spokojenost, ale začaly problémy s udržováním otáček ). I když jsem rozmazlený s možnostmi ovládání raménka u TESLA MC 600, tak s DP 300F rád trávím chvíle poslechu hudby, jejíž podání z vinylových desek má jiné kouzlo než CD, MP3 či jiné, dnes používané formáty ( ikdyž někdy slyším lupanec, který na CD neuslyším). Zpracování povrchu je na vysoké úrovni - vysoký lesk nutí povrch zbavovat byť sebemenšího prachu. Jinak se jedná o přístroj, vhodný do domácího prostředí, večírek s přáteli bych doporučoval v jiné místnosti. Cenu považuji za vyšší.

Přidáno: 3. března 2014

Zakoupeno v MALL.CZ

• super zvuk, spolehlivost, přenoska se sama vrací a nastavuje tak jak má, super hliníkový talíř, příznivá cena, prostě maximální spokojenost.
  • zbytečně krátká šňůra pro připojení k hifi.

super zvuk, spolehlivost, příznivá cena

Přidáno: 9. ledna 2014

• Výborný zvuk.
  • Design
  • Automat
  • Zatím žádné

Kvalitní Gramofon a hlavně automat

Přidáno: 2. dubna 2013

• Víměna hrotu !!!! MM předzesilovač pro přenosku !!!!!!!! kryt aby se neprášilo na desku rychlosti 45/33.MáProtiskluz tedy antiskateing !!!!!!! Víměna přenosky !!!!!!
  • Drahý !!!!! Cena !!!!!!

Důležité jak je pevné šasi !!!!!! Jinak Celkem Jakostní gramofon !!!!!!! Proto doporučuji !!!!!!

Přidáno: 1. ledna 2013

• Jakostní Výrobek !!!!!! Elektronické ovládání otáček !!!!!!!!!! Magnetodynamická Přenoska !!!!!!!!!
  • Poruchovost vracení raménka !!!!!!!!! Nedají se vyměnit cívky !!!!!!!!!! Nejde Vyvážit raménko!!!!!!!!! Nemá Protiskluz !!!!!!!! Tranzistorový Předzesilovač !!!!!!!!!!!

Po připojení k Elektronkovému Zesilovači Hraje tento Gramofon Luxusně !!!!!!!!!!!!!

Ověřený zákazník ElektroCR.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 23. února 2012

Zakoupeno v ElektroCR.cz

• Kvalita
  • Zatím nevím

Hodně muziky za málo peněz.

Přidáno: 12. února 2010

(naposledy upraveno 12. února 2010)

• Gramofony od firmy Pro-ject jsou lepší než Denon !!!! Koukněte se na stránky Firmy Pro-ject!!! A nebo se koukněte se na stránky HI-FI CENTRUM tam je takovejch typů gramofonů a předzesilovačů reproduktorů kabelů ATD .Pro-ject je Lepší !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Musíte sehnat stejnou přenosku jako předzesilovač 47 Kohm a předzesilovač který má mít stejný vstupní odpor !!!! Marek Podval Elektrikář
  • Platit za značku ? Nevěřim tomu !? Nevěřte jim chtěj vám zamotat hlavu !!!!!!!!!!!!! Marek Podval

Ano je to kvalita ale já tomu nevěřim !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Marek Podval

Zobrazuji 261 - 279 ze 279 recenzí 1...10 11 12 13 [ 14 ]